1414088_32708912

Jak vybrat správnou matraci a rošt? My vám poradíme!

Rozhodli jste se pro rekonstrukci vaší ložnice? Chcete vyměnit nejen nábytek, ale také samotnou postel? Při jejím výběru byste neměli nikam spěchat. Abyste si dopřáli kvalitní spánek, budete muset počítat s vyšší investicí. Matrace a rošty ale nekupujete každý třetí měsíc, ale je to investice na několik let dopředu. V dnešním článku se podíváme, čím byste se měli při výběru svého lůžka řídit.

V první řadě bychom měli upozornit na to, že matrace by měla být kvalitní. A stejně tak by měl být kvalitní i samotný postelový rošt. Je obecně známo, že člověk v posteli stráví až třetinu svého života, a tak je nezbytné dopřát si spánek, který zregeneruje váš organismus a díky němuž načerpáte nové síly. Než vyrazíte do obchodu zdravého spaní, nejprve se zamyslete nad tím, co vám vadilo na vaší staré matraci. I dětská postýlka potřebuje kvalitní matraci.

Pohodlné lůžko po celý život

Jestliže máte ložnici jako samostatnou místnost, pak jste částečně za vodou. Chcete-li si totiž dopřát zdravý spánek, důležité je, aby byla postel umístěna v dobře větrané, nepřetopené a klidné místnosti. Velmi důležité je, aby byla místnost zatemněná. Ložnice je místo, které je určeno prioritně k odpočinku a spánku, a proto by se zde neměly objevovat prvky, které signalizují k práci, například počítač, pracovní stůl a podobně.

Záleží také na posteli

Zdravý spánek je závislý také na posteli, ve které spíte. Při jejím výběru byste neměli dbát pouze na design, ale také na její funkčnost. Podklad matrace by měl umožnit prodyšnost lůžka. Během spánku si má tělo odpočinout, prokrvit a zregenerovat. A k tomu pomůže správně zkombinované matrace s lůžkovým roštem a postelí. Na tom, jak se vyspíte, je závislý váš následující den.

Jak na výběr matrace?

Současný trh nabízí nepřeberné množství matrací. Záleží však na tom, jak je každý člověk zvyklý. Nemůžeme tedy jednoznačně říci, která matrac je nejlepší na trhu. Někdo preferuje pružinovou matraci, někdo zvolí raději přírodní materiály. S výběrem vaší matrace byste však neměli spěchat. Navštivte konkrétní obchod, který má matrace v nabídce, položte se na matrac a vyzkoušejte, zda vám svou tvrdostí a rozložením sedí.

Co výběr matrace ovlivňuje?

  • Váha uživatele
  • Tvrdost matrace
  • Výška matrace
  • Cena
  • Rošt pod matrací

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>