OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zařizujeme novou kuchyň aneb jak na to?

Ne nadarmo se říká, že je kuchyň srdcem domu. V kuchyni se připravují nejrůznější pochoutky a ne jedna žena tráví v této místnosti spoustu času. Každá hospodyňka má o ideální kuchyni své představy. Je důležité se zaměřit nejen na design, ale také funkčnost kuchyně. A proto se v dnešním článku podíváme, jak kuchyň správně zařídit při její rekonstrukci.

Než přistoupíte vůbec k rekonstrukci kuchyně, uvědomte si, kolik do ní chcete investovat. Nabízí se vám kuchyně na míru, kuchyňská studia a také sektorové kuchyně. Můžete si nechat vypracovat 3D návrh, díky němuž získáte představu o tom, jak bude budoucí kuchyň vypadat. Na základě návrhu je možné provést případné změny. Aby byla kuchyně praktická, je potřeba správně uspořádat funkční zóny.

Varná zóna

Velmi důležitou součástí kuchyně je varná zóna, kterou doporučujeme umístit na jednu stranu kuchyně. Varná zóna zahrnuje varnou desku, digestoř a troubu. Vyhněte se tomu, aby byla varná zóna ve středu kuchyně, jak tomu často bývá. Kolem varné zóny je nezbytný volný prostor. Moderní kuchyně nabízí trouby v úrovni očí, nikoliv při zemi, a to kvůli lepší manipulaci s plechy.

Hlavní pracovní plocha

Uprostřed kuchyně umístěte hlavní pracovní plochu, která by měla nabízet místo pro práci o velikosti 1 až 1,5 metru. Výška pracovní plochy by měla být cca 85 cm. Jestliže si děláte kuchyně na míru, je možné si zvolit i vyšší či větší pracovní plochu.

Mycí zóna

Nenahraditelnou součástí kuchyně je mycí zóna, která zahrnuje dřez, baterii a myčku na nádobí. Dnes se moderní domácnosti bez myčky na nádobí neobejdou a jsou často jako vestavěný spotřebič.

Úložné prostory

Samozřejmostí jsou úložné prostory, které pojmou potraviny. Máme tím na mysli mrazničku, ledničku, úložné prostory pro potraviny a podobně. Nezapomínejte ani na skříňky opatřené policemi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>